Машинна чи ручна штукатурка, що вибрати?

 Будь-яка штукатурка, класична чи декоративна, може наноситися двома методами – машинним та ручним. У багатьох вибір того чи іншого методу викликає труднощі. Адже обидва способи мають свої особливості та переваги.

Насамперед, варто сказати про основну відмінність штукатурки машинного нанесення від складу, що накладається вручну, – це використання у перших добавках, які дозволяють застосовувати розчин у штукатурних станціях. Такі добавки дозволяють автоматизувати процес нанесення, тому що не дають штукатурці прилипати до робочих поверхонь агрегату. Завдяки цьому вдається скоротити кількість робітників, заощадити час, а також підвищити ефективність заходів щодо нанесення суміші.

Нанесення машинної штукатурки може запропонувати лише компанія, яка має у своєму розпорядженні штукатурну станцію. Приготовлений розчин наноситься на поверхню за допомогою шланга, що має відповідний наконечник. Вирівнювання нанесеного шару штукатурки виконується вручну. Основна перевага машинної штукатурки – швидкість виконання всіх робіт: досвідчений майстер здатний обробити за допомогою такого методу за зміну 20-45 кв.

Завдяки високій продуктивності, машинна штукатурка обходиться дешевше ручної, але не в рази. Адже фахівець, який працює на штукатурній станції, за зміну отримує більше, ніж звичайний штукатур, який працює вручну: хороша кваліфікація коштує добрих грошей. Крім того, не можна скидати з рахунків вартість амортизації або оренди дорогого обладнання, а також його перевезення, ремонт, купівлю запасних частин і т.д. У результаті спосіб машинного нанесення використовується в тих випадках, коли необхідно оштукатурити поверхні великої площі з невеликою кількістю ніш і прорізів (наприклад, фасади будівель).

На відміну від машинної технології, метод ручного нанесення передбачає використання класичних інструментів – шпателя та кельми. Ручна штукатурка наноситься довше за машинну: за зміну майстер зможе оштукатурити лише 5-7 кв.м поверхні. Тому такий метод використовують для приміщень невеликої площі або для зон із значною кількістю виступаючих та криволінійних архітектурних елементів – колон, ніш, арок тощо.

Види матеріалів, що застосовуються під час оштукатурювання поверхонь, також варіюються залежно від умов проведення робіт. Для фасадів будівель застосовуються різні види фасадних штукатурних сумішей з підвищеними водовідштовхувальними та теплоізоляційними властивостями. Для внутрішнього оздоблення приміщень існують штукатурні суміші на основі гіпсу. Крім того, є численні види декоративних штукатурок, які застосовуються як усередині, так і зовні будівель. А найбільш бюджетним рішенням є штукатурка поверхонь цементно-піщаної сумішшю. У будь-якому випадку штукатурні роботи можна здійснювати машинним або ручним методом – вибір залежить від умов об’єкту та професіоналізму виконавців.